Coś na ząbZdrowie i Uroda

Lekka, letnia dieta: na jakie produkty i dania postawić?

Wysokie temperatury panujące w letnich miesiącach zwykle nie sprzyjają apetytowi. Gdy na dworze żar leje się z nieba, trudno jest myśleć o jedzeniu – szczególnie ciepłych posiłkach. Nie oznacza to jednak, że możesz się głodzić – rezygnacja z jedzenia jest wręcz niewskazana. Dowiedz się, jakie dania w okresie letnim sprawdzą się najlepiej.

Wiele osób ogranicza spożywanie posiłków w okresie letnim, bo po prostu nie ma apetytu. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ w ten sposób organizm odzwyczaja się od dotychczasowej regularności. Warto przy tym pamiętać, że musi też otrzymywać odpowiednią dawkę energii, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania.

Jakie produkty warto spożywać latem?

To normalne, że latem nie masz ochoty na „ciężkie” dania. Na szczęście możesz je zastąpić wieloma innymi posiłkami, które nie obciążą organizmu, a jednocześnie zapewnią uczucie sytości na dłużej.

Dobrym rozwiązaniem na okres letnich upałów jest spożywanie m.in.:

  • lekkich sałatek warzywnych z dodatkiem dressingu,
  • makaronów z lżejszymi sosami, np. spaghetti aglio e olio,
  • chłodników warzywnych,
  • musli z dodatkiem jogurtu naturalnego,
  • owsianek z owocami,
  • koktajli owocowo-warzywnych.

Do przyrządzania posiłków staraj się wykorzystywać jak najwięcej sezonowych warzyw i owoców. Dzięki temu zapewnisz sobie solidny zastrzyk witamin i składników mineralnych.

Dieta pudełkowa – dobry sposób na odżywianie latem?

Nie wyobrażasz sobie gotowania obiadu, gdy na dworze panuje ukrop? Nie chcesz jeść dań, które dodatkowo spotęgują efekt „gorąca”? W takich przypadkach dobrym rozwiązaniem okazuje się dieta pudełkowa, w ramach której otrzymasz zestaw posiłków zgodnych z twoimi upodobaniami. Firma cateringowa będzie dostarczać je każdego dnia rano – pod wskazany adres.

– Dieta pudełkowa niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala zaoszczędzić sporo czasu na przyrządzaniu posiłków. Nie trzeba więc stać w kuchni – co może okazać się szczególnie uciążliwe w okresie wzmożonych upałów. Ponadto zyskuje się pewność, że posiłki dostarczają wszystkie składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu – wyjaśnia przedstawicielka Nice To Fit You, firmy cateringowej oferującej spersonalizowaną dietę pudełkową.

Dieta pudełkowa to wygodna opcja, ponieważ umożliwia wybór dań zgodnych z indywidualnymi preferencjami smakowymi. Możesz wybierać spośród klasycznego, wegańskiego, czy nawet ekskluzywnego menu. Ponadto istnieje możliwość zamówienia dań niezawierających glutenu, nabiału, ryb itp. Dzięki temu masz pewność, że każdy posiłek wpisze się w twoje oczekiwania.

Pamiętaj o nawodnieniu

Znaczenie odgrywa nie tylko prawidłowo skomponowana dieta, ale i właściwe nawodnienie. Latem, gdy twój organizm traci sporo wody i elektrolitów, koniecznością jest szybkie ich uzupełnianie. Warto zatem częściej sięgać po wodę (gazowaną lub niegazowaną), soki naturalne, koktajle czy nawet herbaty ziołowe. Staraj się przy tym wystrzegać słodzonych napojów (gazowanych i niegazowanych), które – z powodu dodatku cukru – dostarczają porcję pustych kalorii.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button