UrodaZdrowie i Uroda

Kremy z lipidami – czy warto je stosować?

Kremy z lipidami podbijają rynek kosmetyczny. Wymieniane są jako preparaty niezbędne w ochronie, odżywaniu, odmładzaniu skóry. Mają też być remedium na podrażnienia naskórka. Kosmetolodzy polecają sięganie po nie przede wszystkim jesienią i zimą. Czy tej jesieni warto zainwestować w krem z lipidami? Jak on działa i jakie są efekty jego stosowania?

Czym są lipidy?

Lipidy to tłuszczenie. Ich zadaniem jest nie przepuszczać wilgoci ze skóry, chronić ją przed wiatrem, chłodem, wahającymi się temperaturami, a w konsekwencji podrażnieniami, zaczerwienieniami i szorstkością. Specjaliści zalecają, aby po kremy z lipidami takie jak na https://tagomago.pl/collections/mixa proponuje marka Mixa sięgać od października do marca. Najlepiej jest wybrać kosmetyki z lipidami fizjologicznymi, czyli tymi naturalnie występującymi w ludzkiej skórze – do takich zalicza się skwalan, cholesterol, ceramidy, wolne kwasy tłuszczowe omega 3 i 6. Te substancje zawarte w kremach będą wbudowywać się w skórę i pobudza ją do jeszcze większej produkcji lipidów.

Jakie kremy z lipidami wybrać?

Oprócz wcześniej wspomnianych kremów z lipidami fizjologicznymi w jesiennej kosmetyczce zagościć powinny również te zawierające olej słonecznikowy, sojowy, kukurydziany, sezamowy, arachidowy lniany, z pestek winogron, z kiełków pszenicy lub masło shea. Dla skóry najkorzystniej, kiedy oleje te występują w tworzywie innych składników np., kwasu hialuronowego.

Kto powinien stosować kremy z lipidami?

Kremy lipidowe w okresie jesieni i zimy powinien stosować każdy. Kosmetyki te jednak szczególnie polecane są osobom ze skórą suchą, wrażliwą, naczynkową i mieszaną. W przypadku tych typów cery konieczna jest odpowiednia pielęgnacja ochronna, która będzie zabezpieczać przed suchym i ostrym powietrzem, odwodnieniem, podrażnieniami. Przez cały rok po kremy z lipidami sięgać powinny również osoby borykające się z chorobami skórnymi – atopowym zapaleniem skóry, alergią, łuszczycą, dermatozą. Kosmetyki lipidowe to także dobry wybór dla kobiet z cerą dojrzałą, przy której występuje obniżona produkcja ceramidów, skwalanu i steroli.

Jak stosować krem z lipidami?

Lipidy występować mogą w wielu kosmetykach. Pojawiają się nie tylko w tych dedykowanych cerze, ale też skórze rąk czy całego ciała. Stosować należy je tak jak każdy inny, czyli nakładać regularnie – najlepiej rano i wieczorem. W przypadku kremów do rąk z lipidami najkorzystniej będzie aplikować je jeszcze częściej np. po każdym umyciu dłoni. W przypadku wątpliwości można kierować się wskazówkami producenta umieszczonymi na opakowaniu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button