Dziecko

Jakie zabawki dla dzieci na jesienne wieczory wybrać?

Coraz to krótsze dni i dłuższe jesienne wieczory sprzyjają rozprzestrzenianiu się nudy wśród naszych pociech. To właśnie z nadejściem jesieni coraz częściej w wielu domach słychać dziecięce ,,nudzi mi się”. Co zatem zrobić by zająć w atrakcyjny sposób czas dziecku wraz z nadejściem chłodniejszych miesięcy? Otóż aby zapobiegać ogólnej apatii i nudzie wśród maluchów trzeba zapewnić im dostęp do odpowiednich zabawek. W poniższym poradniku postaramy się przedstawić kilka propozycji zabawkowych produktów, które jesienią wykreślą słowa nuda ze słownika dzieci.

Jesień to głównie zabawa w domu

Piękna polska złota jesień co prawda zazwyczaj jest obecna za oknami jednak najczęściej bardzo krótko. W konsekwencji ogólna plucha i niskie temperatury jakie panują na dworze sprawiają, że dzieci spędzają raczej czas w domu. Co zatem zaproponować maluchowi do zabawy w domowym zaciszu?

Klocki czyli pobudź wyobraźnię dziecka

Jedną z najbardziej atrakcyjnych form rozrywki dla dzieci jest budowanie z klocków. W zależności od wieku pociechy będą to proste zestawy Duplo, poprzez różnorodne kolekcje Lego aż na zestawach Lego Technics kończąc. Wszystkie klocki konstrukcyjne łączy jednak fakt, że znakomicie angażują uwagę dziecka, pozwalają mu wykazać się twórczo i stymulują wyobraźnię oraz zdolności manualne.

Puzzle czyli zabawa w pojedynkę lub całą rodziną

Kolejna propozycja to puzzle. Kolorowe elementy tworzące po ułożeniu obrazek przedstawiający piękny krajobraz czy też motyw z bajki to rozrywka na długie godziny. W zależności od ilości elementów zestawu puzzli po ich rozsypaniu złożenie całości może trwać naprawdę długo ale efekt finalny daje ogromną satysfakcję. Szczególnie zestawy z więcej niż stu elementami mogą stanowić doskonałą formę rozrywki dla całej rodziny, podczas której rodzice integrują się ze swoja progeniturą.

Interaktywne zabawki dla młodszych dzieci

W przypadku młodszych dzieci naszą propozycją są wszelkiej maści grające i świecące zabawki umożliwiające interakcje. Już dawno udowodniono, że im bardziej jaskrawe i głośne są zabawki tym częściej maluchy są skłonne po nie sięgnąć. Równie dobrze jak interaktywne produkty sprawdzą się też zabawki edukacyjne, które oprócz czystej rozrywki dają dziecku szansę poznania na przykład alfabetu, liczb czy różnych zwierząt.

Coś dla małych strategów

Jeżeli dziecko wykazuje iście generalskie inklinacje do wydawania rozkazów w domu to warto by przelało swoje strategiczne myśli na planszy do szachów lub warcabów. Gra w szachy i warcaby uczy logicznego myślenia, planowania ruchów i jest też świetną formą rozrywki. W końcu, które dziecko nie marzy o tym by pokonać rodzica w partyjce szachów?

Zabawki dla przyszłych budowniczych

W sytuacji gdy dzieci zafascynowane są motoryzacją, a w szczególności maszynami budowlanymi dobrym pomysłem zabawy na jesienne wieczory będzie zakup zabawkowych pojazdów. Koparki dla dzieci ( https://www.ebajlandia.pl/Koparki-traktory-c847 ) czy też traktory zabawki wykonane w odpowiednio małej skali umożliwią zamienienie dywanu w pokoju dziecięcy w prawdziwy plac budowy, gdzie maluch będzie mógł całymi wieczorami ładować klocki i inne elementy za pomocą zabawkowej koparki na przyczepkę małego plastikowego traktorka.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button