Dom

Jak zrobić magnes na lodówkę?

Do kategorii najpopularniejszych, tanich i atrakcyjnych wizualnie pamiątek z wakacji bez wątpienia zaliczają się magnesy na lodówkę. To drobne gadżety, które można znaleźć na każdym straganie z pamiątkami, w wielu kioskach i punktach informacji turystycznej. Co ciekawe, mając do dyspozycji samoprzylepną taśmę magnetyczną, taki wakacyjny gadżet z powodzeniem można przygotować we własnym zakresie. Wystarczy wydrukować i zalaminować pamiątkowe zdjęcie, a następnie podkleić je taśmą magnetyczną.

Jak działa taśma magnetyczna?

W sprzedaży dostępne są różne rodzaje taśm o właściwościach magnetycznych. Zwykle z jednej strony takiej taśmy znajduje się warstwa klejąca. Druga strona ma właściwości magnetyczne. W związku z tym, z łatwością przywiera do metalowych, głównie stalowych powierzchni. Różne rodzaje mocnych taśm magnetycznych znaleźć można m.in. na stronie https://magnes.com.pl/pol_m_Tasmy-i-folie-magnetyczne_Tasmy-neodymowe-658.html. To taśmy, które charakteryzują się dużą elastycznością. Dzięki temu z łatwością przylegają do zaokrąglonej powierzchni drzwiczek lodówki. Duża siła magnetycznego przyciągania taśmy gwarantuje stabilność mocowania, w związku z czym ryzyko przypadkowego odklejenia się ozdoby od metalowej powierzchni jest minimalne, nawet przy trzaskaniu drzwiczkami od lodówki.

Połączenie magnesu ze zdjęciem

Wydrukowane, pamiątkowe zdjęcie z wakacji należy wyciąć do pożądanego formatu lub kształtu i najlepiej od razu zalaminować. Dzięki laminowaniu zdjęcie będzie odporne na zachlapanie i zabrudzenia, a utrata koloru pod wpływem działania promieniowania słonecznego będzie nieco mniejsza. Następnie wybieramy samoprzylepną taśmę magnetyczną i przycinamy ją do rozmiaru zdjęcia. Korzystając z taśmy neodymowej, zwykle wystarczy jej cienki pasek, by zagwarantować skuteczne trzymanie magnesu do powierzchni lodówki. Odklejamy od taśmy zabezpieczenie warstwy klejącej i przyklejamy magnes do tylnej części zdjęcia. Czekamy chwilę, by klej związał i mamy gotową pamiątkę z wakacji w formie indywidualnego magnesu na lodówkę.

Samodzielne przygotowanie pamiątki z wakacyjnego wyjazdu nie jest trudne. Wystarczy kilka zdjęć połączyć w atrakcyjnie wizualny kolaż, wydrukować wyedytowane zdjęcie i je zalaminować. Następnie podkleić specjalnym rodzajem taśmy magnetycznej. Dobrym wyborem są magnetyczne taśmy neodymowe, które charakteryzują się dużą siłą magnetycznego przyciągania i elastycznością. Takie taśmy można dowolnie przycinać i przyklejać do wszelkiego rodzaju powierzchni, również do zdjęć pokrytych laminatem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button