Uroda

Jak zadbać o swoje rzęsy?

Piękne, czarne i długie rzęsy podkreślają piękno oczu. Właśnie dlatego wielu kobietom zależy na tym, aby wyglądały nienagannie. W jaki sposób należy dbać o rzęsy, by prezentowały się wyjątkowo? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w treści niniejszego wpisu.

Codzienna pielęgnacja

Większość kobiet pamięta o stosowaniu rytuału pielęgnacyjnego. Nie inaczej powinno być w przypadku rzęs, które z czasem mogą stawać się osłabione i zacząć wypadać. Ten element twarzy nie służy jedynie walorom estetycznym. Głównym zadaniem rzęs jest ochrona oczu przed zanieczyszczeniami.

Prawidłowa długość górnych rzęs to od 8 do 12 mm, zaś dolnych nieco krótsza – od 6 do 8 mm. Należy mieć na względzie, że w ciągu dnia rzęsy mogą wypadać. Jeśli ubywa ich od jednej do dwóch, nie powinno to stanowić powodu do niepokoju. Co jednak, jeśli włoski wypadają zdecydowanie częściej? W takim przypadku warto zacząć stosować odpowiednie preparaty do ich pielęgnacji. Jakie produkty warto wykorzystywać?

Tusz do rzęs, kredka czy cienie to jedynie sposób na podkreślenie piękna rzęs. Chcąc zwiększyć ich naturalną objętość, warto zaopatrzyć się w serum do rzęs, a także stosować odpowiednią technikę mycia oczu. Podczas demakijażu warto przykładać wacik nasączony płynem micelarnym, a nie pocierać. W ten sposób można łatwo pozbyć się kosmetyków, a jednocześnie nie obciążyć rzęs.

Jeśli masz problem z wypadającymi rzęsami, warto też ograniczyć stosowanie tuszu. Kilka tygodni bez makijażu powinno poprawić kondycję włosków. Dobrym pomysłem będzie też udanie się na profesjonalny zabieg np. taki oferowany w ProjectLashes.

Profesjonalne zabiegi na rzęsy

W fachowym miejscu można umówić się na specjalistyczną procedurę, która pozwala zadbać o rzęsy. Jednym z najpopularniejszych jest lifting rzęs, za którego pomocą można unieść włoski do góry. Proces daje podobny efekt jak zastosowanie zalotki. Po jego przeprowadzeniu rzęsy nie odkształcają się pod wpływem wilgoci, co gwarantuje naturalny i spektakularny efekt.

Kolejny zabieg na rzęsy warty polecenia to stylizacja rzęs. Jedna z usług ProjectLashes zwiększa gęstość włosków, a także przedłuża je nawet o 50%. Prawidłowo przeprowadzony zabieg gwarantuje piękny, dyskretny rezultat i dużą satysfakcję klientki.

Chcąc zadbać o rzęsy, warto też zdecydować się na laminowanie. W ten sposób można trwale unieść je i podkręcić, a jednocześnie zapewnić im odpowiednie nawilżenie. Dodatkowo, laminowanie rzęs zabezpiecza je przed uszkodzeniami.

Chcąc zadbać o swoje rzęsy, warto pamiętać o prawidłowej pielęgnacji oka. Można też umówić się na specjalny zabieg, mający na celu wzmocnienie i przedłużenie włosów.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button