Dom

Jak zaaranżować pokój niemowlęcy?

Podczas aranżacji pokoju niemowlęcego należy wziąć pod uwagę przed wszystkim jego funkcjonalność. Przestrzeń dla małej pociechy powinna być miejscem przytulnym, wygodnym a co najważniejsze bezpiecznym, dlatego podczas urządzania wymarzonego pokoju dla niemowlaka warto kierować się odpowiednimi wskazówkami.

Praktyczne i wygodne rozwiązania

Urządzanie pokoju niemowlęcego to jedna z najwspanialszych rzeczy, która towarzyszy rodzicom jeszcze przed narodzinami. Należy pamiętać, że ilość spędzanego czasu po urodzeniu dziecka będzie wiązało się z wieloma obowiązkami. Dlatego aranżując pokój dla niemowlaka warto stawiać na proste, praktyczne i wygodne rozwiązania, które sprawią, że opieka nad naszym maleństwem będzie o wiele łatwiejsza i przyjemna. Dla przyszłej mamy niezwykle ważne jest to, aby pierwsze wspólnie spędzone chwile z maleństwem były czymś wyjątkowym. W takim przypadku urządzenie przestrzeni dla niemowlaka powinno spełniać jak najwięcej funkcji, dzięki którym rodzice będą mieli swobodę w sprawowaniu opieki. Warto wspomnieć także o aspekcie związanym z higieną i pielęgnacją naszego maluszka, dlatego urządzając pokój warto pamiętać o najważniejszych elementach, które ułatwią nam ten proces.

Meble do pokoju niemowlęcego

Decydując się na wybór mebli dla niemowlaka warto wybierać sprawdzone rozwiązania, które okażą się pomocne w wielu sytuacjach. Mowa tutaj m.in o:

  • łóżeczku niemowlęcym z funkcją przewijaka wraz z dodatkową szufladą w której możemy przechowywać akcesoria i ubrania. Jest to idealne rozwiązanie ze względu na to, że wszystkie potrzebne rzeczy będziemy mieć zawsze pod ręką.
  • wygodnym fotelu do karmienia z oparciem i podłokietnikami oraz dodatkowym podnóżkiem. Ten element wyposażenia w pokoju niemowlęcym to ułatwienie szczególnie dla mam karmiących piersią. Świetnie sprawdzi się również poduszka do karmienia w kształcie rogala, zapewniająca odpowiednią stabilizację na naszego maluszka.
  • funkcjonalnej komodzie, która będzie idealnym rozwiązaniem w nowo urządzonym pokoju, Taki mebel sprawdzi się szczególnie ze względu na dużą ilość poręcznych szuflad, w których można przechowywać wszystkie najpotrzebniejsze przedmioty takie jak: pieluszki, pampersy czy kocyki.
  • półkach, na których możemy zamieścić pamiątkowe zdjęcia z usg, czy te z sesji ciążowej. Z wiekiem dziecka takie półki przymocowane do ściany za pomocą taśm mocujących po pewnym czasie możemy przemieścić w inne dowolne miejsce.
  • akcesoriach dopełniających cały wystrój wnętrza takich jak: ozdobne lampki nocne, dywany i maty edukacyjne.

Kolory ścian ozdobą pokoju niemowlęcego

Urządzając pokój dla niemowlaka warto wybierać takie kolory, które będą przykuwały a przede wszystkim stymulowały wzrok naszego dziecka. Możemy zdecydować się na paski, groszki a także inne akcenty, które sprawią, że pokój będzie nie lada wyzwaniem dla małego odkrywcy. Świetnym pomysłem będzie również wykorzystanie tapety o różnej fakturze, dzięki której nasz maluszek będzie mógł poznawać świat z innej perspektywy. Ciekawe motywy i wzory przedstawiające pejzaż w pokoju niemowlęcym to sposób na to, aby rozwijać zdolności motoryczne naszego maluszka.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button