UrodaZdrowie i Uroda

Jak wybrać najlepszy antyperspirant bez aluminium?

Antyperspiranty bez aluminium zyskują coraz większą rzeszę zwolenników. Dzieje się tak, ponieważ jako konsumenci jesteśmy coraz bardziej świadomi szkodliwych właściwości pewnych substancji i chętniej sięgamy po naturalne kosmetyki.

Dlaczego bez aluminium?

Glin jest pierwiastkiem, którego nasz organizm nie wydala. W ciągu życia gromadzi się on w naszych tkankach. Nie byłby to problem gdyby nie fakt, że aluminium obecnie używa się nie tylko w dezodorantach, ale również w artykułach gospodarstwa domowego i innych specyfikach.

Glin jest toksyczny dla organizmu człowieka. Jego znaczna ilość może powodować zaburzenia funkcji intelektualnych, mowy, a nawet prowadzić do zaburzeń osobowości czy omamów. W związku z tym obecnie odchodzi się od wykorzystywania go w artykułach kosmetycznych. Niestety, w dalszym ciągu można go spotkać w tańszych garnkach, srebrnej folii spożywczej, czy innych dobrach codziennego użytku.

Antyperspirant bez aluminium- nasze typy

Na rynku obecnie jest wiele dezodorantów i antyperspirantów z naturalnym składem, bez aluminium. Jednak ciężko wybrać skuteczny antyperspirant w tej kategorii. Wiele osób przechodzących z chemicznych kosmetyków na bardziej naturalne skarży się na słabsze działanie. Wynika to z tego, że każda skóra jest inna i minie trochę czasu zanim znajdziemy kosmetyk idealny dla nas.

Ponadto musimy też dać czas naszemu ciału na przyzwyczajenie się do nowej formy pielęgnacji. Są jednak marki, które szczególnie polecamy ze względu na ich fantastyczny skład i w większości przypadków niezawodne działanie:

  • Kryształ Ałun

Naturalny antyperspirant w formie kryształu. Chociaż brzmi to nieco egzotycznie, to Ałun dzięki swojemu bakterio i grzybobójczemu działaniu świetnie sprawdza się jako antyperspirant i bloker nieprzyjemnego zapachu. Za brzydki zapach są odpowiedzialne właśnie bakterie, do których namnażania kryształ nie dopuszcza. Ponadto ze względu na działanie łagodzi podrażnienia po goleniu. Jeden kryształ może wystarczyć nawet na dwa lata, a jego koszt na rynku to wydatek rzędu 10-15 zł.

  • Equilibra Antyperspirant Aloesowy

Eko antyperspirant z naturalnym składem. Posiada wysoką zawartość (jak na konkurencję) aloesu. Ponadto daje uczucie świeżości i skutecznie blokuje nieprzyjemne zapachy. Koszt takiego antyperspirantu to około 20 zł, jednak jest on bardzo wydajny.

  • Mydlarnia Cztery Szpaki Naturalny Dezodorant w kremie.

Chociaż dla wielu z was dezodorant w kremie może brzmieć dość abstrakcyjnie, to takie rozwiązanie jest równie skuteczne, co w przypadku dezodorantu w sztyfcie. Naturalny antyperspirant w kremie świetnie się wchłania, a przede wszystkim jego skład pochodzi w pełni z natury. Ponadto w przeciwieństwie do poprzedników, którzy byli neutralni zapachowo, ten produkt posiada piękny, cytrusowo-ziołowy zapach. Podobnie jak Ałun, ten produkt nie blokuje procesu pocenia, ale chroni przed namnażaniem bakterii, które powodują brzydki zapach, podrażnienia, czy wysypki. Jest bardzo wydajny, wystarczy spokojnie na kilkanaście miesięcy, a jego koszt to ok.40 zł.

  • EO Laboratorie Deo Crystal

Odkażający i odświeżający eko antyperspirant, stworzony wyłącznie ze składników pochodzenia roślinnego. Wzbogacony olejem z limonki i olejkiem miętowym, działa ściągająco i antyseptycznie na skórę. Ponadto może być stosowany w przypadku wyjątkowo wrażliwej skóry i podobnie jak wcześniej wspomniane antyperspiranty, nie blokuje naturalnego procesu pocenia. Również wydajny, koszt to około 15zł.

  • AA Alu free

Nie jest to naturalny antyperspirant, jednak nie zawiera aluminium oraz soli, które dodatkowo mogą wysuszać i podrażniać skórę pod pachami. Nie posiada zapachu i również nie blokuje procesu pocenia, a jedynie hamuje namnażanie bakterii. Dostępny w popularnych sieciach drogerii, koszt to około 12 zł.

  • Sylveco naturalny dezodorant ziołowy

Skuteczny antyperspirant o naturalnym składzie, renomowanej eko marki. Nie zawiera aluminium, soli i alkoholu. Dodatkowo wzbogacony jest o wyciąg z kory dębu, która ma działanie przeciwgrzybicze i przeciwzapalne. Ma piękny, ziołowy aromat oraz daje uczucie świeżości na długi czas. Koszt to 20-25 zł.

Dlaczego warto wybierać naturalne kosmetyki?

Pewne związki chemiczne mogą nas uczulać lub zamiast pomagać, szkodzić i wzmagać problem, który chcieliśmy zwalczyć danym produktem. Ponadto mogą też prowadzić do dużo poważniejszych konsekwencji zdrowotnych – w długim czasie. Krem bez silikonów, czy antyperspirant bez aluminium są dużo lepszym wyborem dla naszej skóry, a wcale nie muszą być sporo droższe, czy mieć gorsze działanie.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button