Uroda

Jak usunąć skórki z paznokci u rąk?

Praktyczny poradnik

Każda stylistka paznokci zdaje sobie sprawę, jak ogromny wpływ na wygląd paznokci ma wycinanie skórek. Odpowiednio opracowane skórki odsłaniają płytkę paznokcia i sprawiają, że końcowy efekt manicure hybrydowego prezentuje się nienagannie. Choć wycinanie skórek najlepiej powierzyć specjalistce, to przy odrobinie wprawy, możemy wykonać to samodzielnie. Jak zatem wycinać skórki i czym najlepiej to zrobić?

Kopytko do skórek — jak go używać?

Radełko to jedno z narzędzi, które umożliwia w łatwy i prosty sposób odsunięcie i usunięcie skórek z paznokci. Jest to metalowe narzędzie mające dwie końcówki. Jedna z nich jest rozdwojona i ostra, dlatego można nią z łatwością usunąć skórki. Przy odpowiedniej wprawie możemy zrobić to jednym, płynnym ruchem. Wówczas martwy naskórek wchodzi pomiędzy wypustki kopytka i jest wycinany przez narzędzie. Druga końcówka radełka to kopytko do paznokci, przy pomocy którego możemy odsunąć delikatne skórki przy macierzy paznokcia. Przeznaczone jest do tych skórek, które nie muszą być całkowicie usunięte. Pamiętajmy jednak, że najważniejszą kwestią przy usuwaniu skórek jest ich wcześniejsze przygotowanie, czyli zmiękczenie i dezynfekcja.

Jak przygotować skórki do usuwania?

Najpierw należy usunąć z płytki stary lakier i dokładnie umyć ręce.
Do niewielkiej miski wlewamy ciepłą wodę i wlewamy mydło lub płyn do kąpieli. Zmiękczy to nasze skórki, co zdecydowanie ułatwi dalszą pracę.  przygotuj ciepłą kąpiel, która zmiękczy skórki. Moczymy dłonie w przygotowanym roztworze przez kilka minut i osuszamy je ręcznikiem.
Kolejnym krokiem jest dezynfekcja dłoni i skórek przy pomocy płynu antybakteryjnego. Należy zdezynfekować również kopytko do skórek, nawet jeśli tylko my go używamy. Zbiera się na nim kurz, brud i inne zanieczyszczenia, dlatego nigdy nie pomijamy tego kroku.

Kiedy przygotowałyśmy już dłonie do zabiegu, należy delikatnie oddzielić największe skórki od reszty skóry dookoła paznokcia – dzięki temu zapewnimy radełku łatwiejszy dostęp. Następnie umieszczamy ostrą końcówkę radełka z boku paznokcia i operujemy nim w kierunku do macierzy, a także na drugą stronę płytki. Kopytko do paznokci przyda nam się w przypadku drobnych skórek, których nie udało się usunąć samym radełkiem.
Należy szczególnie uważać na to narzędzie — mimo niepozornego wyglądu, możemy sobie zrobić nim krzywdę. Jeśli nasze radełko jest nowym zakupem. może być bardzo ostre. Wystarczy mocniejszy nacisk lub skierowanie końcówki pod złym kątem, by zrobić sobie rankę. Nie używajmy też nigdy starych i tępych narzędzi, ponieważ mogą być one przyczyną poszarpania skórek.

Cążki do skórek — jak ich używać?

Wykorzystanie cążków do skórek to jedna z najbardziej popularnych i skutecznych metod na pozbycie się skórek z paznokci. Z pozoru mogą przypominać nam cążki do obcinania paznokci, ale w praktyce to narzędzie jest odpowiednio wyprofilowane i dużo bardziej precyzyjne.

Dobrej jakości cążki do skórek wykonane są ze stali nierdzewnej lub chirurgicznej, która umożliwia ich dokładną dezynfekcję. Narzędzia, które stosowane są przez profesjonalne manicurzystki, sterylizuje się w autoklawie. Zawsze powinniśmy pamiętać o higienie, która odgrywa bardzo istotną rolę przy usuwaniu skórek. Jak wiadomo — nietrudno tu o skaleczenie, które może prowadzić do nieprzyjemnej w skutkach infekcji.

Zanim zaczniemy wycinać skórki przy pomocy cążek, należy namoczyć dłonie w misce z ciepłą wodą i mydłem. Następnie, procedura wygląda podobnie jak w przypadku stosowania radełka. Przy pomocy specjalnego, drewnianego patyczka, lub bardziej wygodnego „pushera”, odsuwamy skórki i rozpoczynamy ich wycinanie. Należy to wykonywać w kierunku od boku paznokcia, do środka macierzy.

Cążki do skórek są bardzo skutecznym narzędziem. Pamiętajmy jednak, że ta metoda nie jest dedykowana osobom początkującym.  Posługiwanie się tak ostrym narzędziem będzie wymagało od nas wprawy, szczególnie jeśli mówimy o wycinaniu skórek dłoni dominującej.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button