Zdrowie i Uroda

Jak stosować olejki do masażu?

Masaż do bardzo przyjemna forma relaksu, która zapewni Ci maksymalne odprężenie, gdy tylko stworzysz przyjemną atmosferę. Zadbaj o to, żeby w otoczeniu znalazły się świece o lekkim, uspokajającym zapachu. Przydadzą się także olejki do masażu pobudzające krążenie krwi, a przede wszystkim potęgujące uczucie relaksu. Przekonaj się, jak należy je stosować, a wtedy z łatwością stworzysz efekt jak w luksusowym SPA.

Jak należy nakładać olejki do masażu?

Jeszcze zanim nałożysz olejek na skórę, to koniecznie przeprowadź test alergiczny. Dzięki temu zyskasz pewność, że nie jesteś uczulony na wybrane substancje. Najlepiej nanieść jedną lub dwie krople na nadgarstek i poczekaj kilka godzin. Nie widzisz żadnych zaczerwienień? W takim razie możesz przystąpić do masażu. Olejki do masażu nakładaj na suche ciało, a dzięki temu preparat bez problemu wniknie w skórę.

Pamiętaj jednak o tym, żeby najpierw wlać odrobinę olejku na dłonie, rozetrzeć go, a dopiero później zacząć masować. Zacznij od dołu ciała i stopniowo przesuwaj się ku górze. Specjaliści podkreślają, że taki masaż zapewni jeszcze więcej korzyści dla ciała.

Jakie olejki do masażu wybrać?

Do dyspozycji masz wiele kompozycji zapachowych, które z pewnością zachwycą Cię oryginalnym aromatem. Wśród najpopularniejszych opcji jest lawenda. W końcu ten składnik działa uspokajająco, kojąco i zapewnia miłe doznania. Wpływa także na funkcjonowanie układu nerwowego, stymuluje koncentrację i pamięć oraz poprawia samopoczucie. Olejek lawendowy to świetny wybór dla osób cierpiących na nadmierne obawy, lęki i depresję.

Jakie jeszcze warto wybrać olejki do masażu?

  • Olejek eukaliptusowy – to propozycja dla osób, które cierpią na stan zapalny i bóle kręgosłupa. Dzięki swym właściwościom przyczynia się do poprawy samopoczucia, poprawia kondycję ciała, a przede wszystkim zapewnia skuteczne odprężenie.
  • Olejek nagietkowy – to świetny sposób na relaks oraz pobudzenie organizmu. Dlatego, gdy czujesz, że brakuje Ci energii, to dodaj sobie energii z pomocą olejku nagietkowego.
  • Olej konopny – to olejek, który dzięki swym właściwościom przyczynia się do poprawy samopoczucia. Dzięki niemu możesz poczuć się lepiej i odprężyć.

Dlaczego warto wybierać olejki do masażu?

Nadal zastanawiasz się, czy warto skorzystać z olejku do masażu? W takim razie zwróć uwagę na zalety tego rozwiązania. Olejek do masażu znakomicie odpręża, dzięki czemu możesz poczuć się lepiej i pozbyć stresu. Ma on również właściwości regenerujące, które pomagają odzyskać siły, co jest tak ważne np. po treningu lub intensywnym tygodniu w pracy.

Olejki do masażu są również świetnym sposobem na relaks oraz poprawienie samopoczucia. Dlatego są tak ważne ze względu na komfort psychiczny.

Z pewnością staniesz się jeszcze bardziej szczęśliwy, gdy tylko poczujesz ulubiony zapach. W połączeniu z przyjemnym masażem na pewno zadbasz o wzrost endorfin. Zatem, gdy masz sporo problemów, szukasz sposobu na odprężenie i poradzenie sobie ze stresem, to po prostu przygotuj domowe SPA z olejkiem do masażu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button