ModaŚlub i Wesele

Biżuteria ślubna – trendy 2022

Sezon ślubny 2022 to powrót biżuterii vintage, nietuzinkowe kolory i sąsiedztwo przeciwstawnych trendów.

Swoją drugą młodość przeżywa biżuteria Art deco ze wszystkimi z czym się kojarzy jasną geometrią, bogatą kolorystyką, blaskiem i teatralnością. Ten efektowny i znany nam wszystkim styl konsekwentnie zastępuje styl minimalistyczny, także jeśli chodzi o odzież, biżuterie, wnętrza, wystrój.

Zdecydowanie nie ma tu miejsca na skromność w Art Deco: są to bujne kompozycje, rozrzucone kamienie i hafty perłowe, czarne błyszczące powierzchnie, skomplikowane wzory. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli lubisz „wszystko na raz” – przyjrzyj się bliżej biżuterii z nutą vintage.

Jako alternatywą modne będą również odcienie wszelkiego metalu. Najczęściej kojarzą się z motywami kosmicznymi (które są teraz bardzo aktualne) i futuryzmem, ale metaliczny aspekt jest dodatkowo funkcjonalny, daję się wpisać w różne style – ważne jest jednak dobranie pasujących kombinacji kolorystycznych. Maksymalizm będzie modny w 2022 roku, ale nie oznacza to, że masz zakładać na siebie całą biżuterię, którą masz w domu. Modne modele znajdziesz na biżuteria ślubna na roren.pl.

Jakie elementy wchodzą w skład biżuterii ślubnej?

Biżuteria ślubna to najważniejszy element ślubu. Biżuteria to nie tylko kolejny element, którym można ozdobić pannę młodą. To symbol, który ma bardzo głębokie znaczenie. Chociaż dopełnia wygląd panny młodej, oznacza również błogosławieństwo starszych. Innymi słowy, biżuteria, którą panna młoda nosi podczas swojego ślubu, należy wyłącznie do niej.

Biżuteria ślubna jest zawsze kwestią uwagi. Każdy ma opinię na temat rodzaju biżuterii, którą wybrała panna młoda, a raczej, jaką biżuterię otrzymała panna młoda. Centralny punkt biżuterii panny młodej to oczywiście obrączka.

Jednocześnie panna młoda decydując o swoim wyglądzie, ważne jest, aby zadbała o odpowiednią równowagę. Strój musi uzupełniać biżuterię, biżuteria musi uzupełniać dodatki, a cały look musi uzupełniać makijaż. Minimalistyczna biżuteria może być wyjątkowa, jeśli zostanie połączona z misternie zaprojektowanym i wspaniałym strojem.

Na przykład olśniewająca bluzka powinna być połączona z minimalistyczną i nowoczesną biżuterią. Ponadto, zgodnie z wieloma najnowszymi modnymi stylizacjami ślubnymi, para wyrazistych kolczyków to wszystko, czego potrzebuje panna młoda. Noszenie biżuterii ślubnej matki na weselu to piękne i sentymentalne przeżycie. Chodzi o dziedziczenie rodzinnego skarbu. Oprócz pięknego sentymentu, który kryje się za podjęciem decyzji o noszeniu biżuterii matki, jest to również ogromna obniżka kosztów.

Biżuteria ślubna – co jest modne w sezonie 2022?

Twój pierścionek zaręczynowy i obrączka są przeznaczone do noszenia każdego dnia, więc powinny odzwierciedlać twój osobisty styl. Rzeczy nie muszą idealnie pasować. (Mając na przykład pierścionek zaręczynowy o szlifie szmaragdowym, nie musisz nosić diamentowych kolczyków o szlifie szmaragdowym). Metale też nie muszą idealnie do siebie pasować. Jeśli twój pierścionek zaręczynowy jest platynowy, nie oznacza to, że nie możesz zastosować też złota.

Jeśli zamierzasz nosić naszyjnik, to ogólną zasadą jest wybór takiego, który pasuje do dekoltu twojej sukienki. Dekolt w serek najlepiej pasuje do wisiorka. Naszyjniki z sercem lepiej komponują się z dekoltami bez ramiączek i z dekoltem w kształcie serca. Bez względu na dekolt, naszyjnik powinien leżeć na twojej skórze, a nie na sukience, jeśli skóra jest widoczna.

Niektóre metale jubilerskie pasują do pewnych odcieni ubioru: platyna i srebro do czystej bieli, żółte złoto do kości słoniowej i szampana, różowe złoto do czerwonego. Musisz mieć punkt centralny. Jeśli twoja sukienka jest bazą, wybierz jedną rzecz, która będzie błyszczeć na jej tle.

Biżuteria, którą nosisz podczas ceremonii, nie musi być biżuterią, którą nosisz przez resztę ślubu. Jeśli wyrazisty welon powstrzymuje cię przed noszeniem wyrazistych kolczyków, przebierz się na przyjęcie. Jeśli bolerko z długim rękawem lub koszulka na suknię uniemożliwiają noszenie bransoletek, to zmień ją na wygodniejszą.

Gdzie kupić biżuterię ślubną?

Najlepszym wyborem jest kupowanie biżuterii ślubnej w wyspecjalizowanych, profesjonalnych salonach jubilerskich lub markowych sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. To pewność, że kupisz biżuterie dobrej jakości, wykonaną według wszelkich zasad i w sposób solidny. Zakup biżuterii w sprawdzonym sklepie, to także możliwość jej wymiany, powiększenia lub zmniejszenia.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź też
Close
Back to top button