Uroda

Jak rozpoznać i pielęgnować przesuszony tatuaż?

Proces gojenia tatuażu jest bardzo istotną kwestią, której nie wolno zaniedbywać. Dlaczego? Okres pielęgnacji tuż po wykonaniu tatuażu rzutuje na jego ostateczny wygląd, trwałość i kondycję. Gojenie może być jednak bardzo wyczerpujące dla skóry i organizmu, stąd łatwo o różne problemy. Jednym z nich jest przesuszony tatuaż. Na czym dokładnie polega przesuszenie tatuażu, jak je zidentyfikować i jak sobie z nim poradzić to tematy na dzisiejszy artykuł.

Przesuszony tatuaż, czyli jaki? Symptomy przesuszonego tatuażu

Zazwyczaj przesuszony tatuaż to znak, że w naszej pielęgnacji tatuażu jest za mało nawilżenia. Jednak może to też świadczyć o użyciu złych kosmetyków lub zbyt długim wystawieniu dziary na działanie promieni słonecznych.

Charakterystycznymi objawami wskazującymi na przesuszenie tatuażu, a także na zaburzony proces gojenia tatuażu są:

  • nieregularne blaknięcie kolorów,
  • mocno łuszcząca się skóra,
  • pęknięcia i powstawanie strupów,
  • utrata wyrazistości i kształtu,
  • migrowanie tuszu.

Czy można zapobiec przesuszeniu tatuażu? Wyjaśniamy

Skoro wiemy już jak wygląda przesuszony tatuaż i co prowadzi do przesuszenia tatuażu, warto sprawdzić co można zrobić, aby temu zapobiec.

  1. Wybór sprawdzonego studia tatuażu i doświadczonego tatuatora. Wiedza i doświadczenie wpływają na obrażenia jakich doznaje nasza skóra podczas zabiegu. Ważny jest także sposób w jaki zabezpiecza się otwartą ranę, wiedza i tłumaczenie jak pielęgnować tatuaż, a także jak unikać niepożądanych efektów w codziennej pielęgnacji.
  2. Wkład własny przed i po zrobieniu tatuażu. Jeśli wiemy, że mamy skłonność do przesuszania się skóry, warto jeszcze przed zrobieniem tatuażu zacząć stosować kremy nawilżające w planowanym miejscu zrobienia dziary. Gdy nadejdzie już ten upragniony czas i tatuaż zdobi już nasze ciało, warto stosować dobrej jakości sprawdzone produkty do pielęgnacji. Warto też, sprawdzić jakie są etapy gojenia tatuażu i jakich procedur należy przestrzegać, aby intensywna regeneracja skóry przebiegła pomyślnie i zakończyła się bez przeszkód.
  3. Mycie. Tuż po zrobieniu tatuażu, wydziela się wiele rzeczy. Pozostałości tuszu, martwy naskórek, krew, osocze. Tę otwartą ranę przez pierwsze dni trzeba dokładnie myć i zabezpieczać przed czynnikami zewnętrznymi. Cząstki tuszu i krew zmywamy delikatnie wodą i neutralnym mydłem, a potem osuszamy jednorazowym ręcznikiem papierowym. Następnie przechodzimy do pielęgnacji tatuażu.
  4. Pielęgnacja. Odpowiednie nawilżenie, odżywienie, użycie kremu z wysokim filtrem w celu ochrony przed promieniami uv, natłuszczenie. To tylko niektóre ze sposobów na opiekę nad świeżym tatuażem. Wsparcie procesu gojenia tatuażu jest niezmiernie ważne, aby uniknąć przesuszenia tatuażu i zagrożeń, takich jak wydłużony czas gojenia, świąd czy blaknięcie tatuażu.

Zasady pielęgnacji świeżego tatuażu, o których warto wiedzieć przed wykonaniem dziary

Gojenie tatuażu to poważna sprawa i nie należy go bagatelizować. Zamiast tego warto sięgnąć po specjalistyczne kosmetyki, które przyspieszają proces gojenia tatuażu i dodatkowo odżywiają skórę. Na rynku jest wiele produktów przeznaczonych stricte do tego celu. Jednym z czołowych produktów jest zestaw kosmetyków do pielęgnacji świeżego tatuażu od firmy Neba. Naturalny skład, skuteczność płynąca z doświadczenia i uznanie wśród tatuatorów to aspekty przemawiające za tym, żeby wspomóc proces gojenia tatuażu właśnie tymi kosmetykami.

Warto też stosować się do sprawdzonych zasad pielęgnacji świeżego tatuażu.

  • przez pierwsze dni nakładaj na nowy tatuaż drugą skórę (second skin), aby chronić go przed czynnikami zewnętrznymi,
  • w okresie rekonwalescencji używaj kremów nawilżających. Cienka warstwa preparatu nałożona na wykonany tatuaż odżywi i nawilży skórę,
  • unikaj długich kąpieli, basenu, sauny, jacuzzi. Ogranicz picie alkoholu, palenie papierosów, nadmierny wysiłek. To pozwoli na dokładną regenerację skóry i zagojenie się tatuażu,
  • nie wystawiaj dziary na promienie słoneczne i promieniowanie UV. Solarium czy opalanie się może zniszczyć efekt pracy.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button