Czy zauważyłeś, że skóra na twojej twarzy jest zaczerwieniona, opuchnięta, a do tego bardzo Cię swędzi? Czy łatwo się łuszczy i często ulega stanom zapalnym? Te objawy mogą świadczyć o występowaniu atopowego zapalenia skóry na twarzy. (AZS, atopia). To alergiczny stan zapalny, który może dotknąć twarzy i policzków. Atopowe zapalenie skóry może pojawiać się także na innych obszarach ciała: szyi, ramionach i nogach. Nie występuje jedynie w okolicy pach i pachwin. Jak przebiega atopowe zapalenie skóry twarzy i ciała? Jakie możesz stosować dermokosmetyki, aby złagodzić objawy choroby?
Co to jest atopowe zapalenie skóry?
Atopowe zapalenie skóry jest uważane za chorobę cywilizacyjną. W ostatnim czasie jest odnotowywana coraz większa liczba przypadków zachorowania na nie. To przewlekłe i nawracające schorzenie, które może dotknąć dzieci już w okresie wczesnego dzieciństwa. U większości pacjentów AZS ustępuje po 5 roku życia, ale nie zawsze. Zdarza się, że pacjenci walczą z nim przez całe swoje życie. Do charakterystycznych objawów atopowego zapalenia skóry twarzy, należą:
- Zaczerwienienie skóry
- Suchość skóry
- Skłonność do powtarzających się zakażeń bakteryjnych
- Świąd
- Przeczosy
- Grudki przypominające liszaj
- Swędzące wykwinty.
Jakie są przyczyny występowania atopowego zapalenia skóry twarzy?
Powody powstania atopowego zapalenia skóry na twarzy nie są do końca znane. AZS jest chorobą złożoną i występuje rodzinnie. Do jego pojawienia może przyczyniać się kontakt z substancjami drażniącymi np. mydłem i proszkiem do prania, dlatego, że ich działanie pozbawia skórę bariery ochronnej tzw. płaszczu lipidowego. Wpływ na uaktywnienie się atopowego zapalenia skóry twarzy mogą mieć również inne czynniki np.: stres, spożywanie przetworzonej żywności, przebywanie w zanieczyszczonym środowisku i wahania temperatury.
Czy warto korzystać z dermokosmetyków w trakcie leczenia atopowego zapalenia skóry na twarzy i ciała?
Mimo dużego rozwoju medycyny atopowego zapalenia skóry nie da się wyleczyć. Jeśli będziesz prawidłowo pielęgnował skórę, możesz spowodować, że choroba pozostanie w stanie uśpienia przez długi czas. W czasie leczenia AZS lekarz zaleca stosowanie farmakoterapii oraz pielęgnację odpowiednimi dermo kosmetykami np.: kremami na atopowe zapalenie skóry.
Marka Balneokosmetyki wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i oferuje zestaw dermokosmetyków do ciała: Biosiarczkową maskę łagodzącą, biosiarczkowy żel pod prysznic, Biosiarczkową kąpiel mineralną, Biosiarczkowe mydło mineralne w płynie oraz „Łagodzące S.O.S. dla bardzo suchej skóry”.
Czym wyróżniają się dermokosmetyki z serii Balneokosmetyków?
Sekret skuteczności dermokosmetyków marki Balneokosmetyki tkwi w ich unikalnej recepturze. Wszystkie produkty są wegańskie, przyjazne zwierzętom, a w ich składzie znajduje się woda siarczkowa. Ta woda charakteryzuje się dużą aktywnością biologiczną siarki. Dzięki niej dermokosmetyki wykazują działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i bakteriobójcze. Woda siarczkowa ma także właściwości pielęgnacyjne i regeneracyjne. Doskonale nadaje się do pielęgnacji skóry suchej i bardzo suchej oraz łuszczącej się i zrogowaciałej. Dostępne dermokosmetyki zawierają wiele składników aktywnych. Pielęgnację twarzy i skóry z atopowym zapaleniem warto uzupełnić o kremy na atopowe zapalenie skóry.
Jeśli poszukujesz skutecznych dermokosmetyków na atopowe zapalenie skóry twarzy, zacznij korzystać z serii Balneokosmetyków.