Pod nazwą darsonwalizacja kryje się zabieg, który dezynfekuje, pielęgnuje i stymuluje odbudowę skóry. Jego działanie opiera się na wykorzystaniu tzw. prądów d’Arsonvala o wysokiej częstotliwości, które w korzystny sposób oddziałują na skórę. Zabieg możne być stosowany samodzielnie lub łączony z innymi, łagodząc podrażnienia po bardziej inwazyjnych zabiegach oczyszczających i pielęgnacyjnych.
Jak przebiega zabieg darsonwalizacji
Zabieg jest prowadzony na oczyszczonej i dokładnie osuszonej skórze. Aparat do darsonwalizacji wytwarza prąd o częstotliwości 300-500 kHz i niskim natężeniu. Prąd jest przekazywany do skóry z pomocą charakterystycznych elektrod (nazywanych pelotami), wykonanych ze szkła i wypełnionych gazami szlachetnymi. W zależności od celu i obszaru wykonywanego zabiegu, szklane głowice mają różne zakończenia – w kształcie grzybka, grzebienia, pręcika lub wałka.
W wyniku kontaktu szklanej elektrody – peloty przewodzącej prąd ze skórą, przy jej powierzchni jest wytwarzana energia cieplna oraz ozon. To dwa kluczowe czynniki, które sprawiają, że darsonwalizacja to tak efektywny zabieg. Przepływ prądu działa korzystnie na stan naczyń krwionośnych, mieście i tkankę podskórną, stymuluje przemianę materii. Dzięki ozonowi zabieg ma właściwości dezynfekujące – ozon zabija bakterie i drobnoustroje.
W trakcie zabiegu
Mimo, że zabieg wykorzystuje przepływ prądu, to jest całkowicie bezbolesny. Na skórze odczuwalne jest ciepło i lekkie mrowienie. Darsonwalizacja jest procedurą nieinwazyjną, którą można wykonywać cały rok. Nie wymaga specjalnego przygotowania. Zabieg jest wykonywany w klinikach estetycznych i gabinetach kosmetologicznych od wielu lat, dzięki czemu jego bezpieczeństwo jest w pełni potwierdzone.
Darsonwalizacja – korzyści dla skóry
Darsonwalizacja to skuteczny zabieg oczyszczania skóry i jej dezynfekcji. Przyczynia się do ograniczenia nadmiernego wydzielania sebum i zamknięcia rozszerzonych porów. Wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Zabieg poprawia metabolizm w tkance skóry i jej ukrwienie, wpływa na przyswajalność składników aktywnych. Stymuluję odbudowę skóry, wykazując działanie przeciwstarzeniowe. Zabieg ma także działanie kojące, dzięki czemu świetnie sprawdza się po wykonaniu innych procedur kosmetologicznych – chroni przed pojawieniem się podrażnień i relaksuje.
Komu jest zalecany zabieg darsonwalizacji
Ze względu na swoje właściwości regulujące wydzielanie sebum, darsonwalizacja sprawdzi się w przypadku:
- nadmiernie przetłuszczającej się cery,
- łojotoku (także skóry głowy),
- łysienia łojotokowego,
Doskonała dezynfekcja i właściwości przeciwzapalne, sprawiają, ze zabieg jest polecany, gdy występują:
- trądzik,
- uporczywy świąd,
- podrażnienia po zabiegach,
- łuszczyca.
Stymulacja metabolizmu i przebudowy komórkowej sprawia, że zabieg darsonwalizacji jest pomocny, gdy pojawią się
- pierwsze zmarszczki,
- zwiotczenie skóry,
- przebarwienia,
- wypadanie włosów,
- nerwobóle,
- zaburzenia czucia skórnego.
Niestety trądzik i łuszczyca nie pozwala mi na taki zabieg. A co polecacie przy łuszczycy?