Lifestyle

Nowe modele Apple Watch – co i gdzie się zmieniło?

Smartwatch Apple ma wielu swoich fanów. Apple gwarantuje zaś swoim użytkownikom wydajne procesory, wygodne korzystanie z wielu funkcji, nowoczesne czujniki, które czynią z Apple Watch więcej niż zegarek sportowy. 

Apple Watch Series 8 – czym zaskakują nowe smartwatche Apple?

Smartwatch Apple nie przyniósł tym razem rewolucyjnych zmian w estetyce. Seria 8 jest bardzo podobna do wyglądu 7. Całość wygląda nadal bardzo nowocześnie, mamy zwężone ramki, nie jest to jednak super płaski zegarek, ale i większość użytkowników Apple Watch nie oczekiwała takich zmian. Apple Watch Series 8 w Lantre dostępny jest w dwóch rozmiarach koperty: 41 mm lub 45 mm.

Apple Watch 8 pozwala wykorzystać różne aplikacje na ekranie zegarka, prowadzić śledzenie zaawansowanego treningu, a przy czym coraz lepiej kontrolować stan zdrowia. To wszystko można na jednym ładowaniu robić nawet przez 36 godzin, co jest wynikiem bardzo zadowalającym. Dalej mamy Apple Pay, wygodne czytanie wiadomości SMS, zaawansowanego mobilnego asystenta treningowego, który wykrywa nasze aktywności. Dodano przede wszystkim funkcje zdrowotne. Nie jest to niestety wyczekiwane wykrywanie stężenia glukozy we krwi, ale pojawił się czujnik temperatury. Służyć ma on jednak przede wszystkim do informowania o płodności oraz innych ważnych cechach zdrowotnych kobiet. Ulepszono także wiele dotychczasowych czujników. Co ciekawe, Apple Watch 8 będzie zdolny wykrywać wypadki samochodowe. Pozwoli także jednym kliknięciem wezwać pomoc.

Apple Watch SE — inteligentny zegarek w rozsądnej cenie

Apple Watch SE 2022 w Lantre cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ został wyposażony w zdecydowanie szybszy procesor.  Wydajność jego pracy wzrosła o 20%. W porównaniu z Apple Watch 3 ma o 30% większy wyświetlacz. Także i tutaj pojawił się sensor do wykrywania wypadków samochodowych. Apple Watch SE ma tę samą co dotąd kopertę, dodatkowo na spodzie zastosowana została jednak płytka wykonana z kompozytu nylonowego, co pozwoliło uzyskać niespotykaną dotąd lekkość. W watchOS 9 pojawiła się także funkcja Kompas i nowe możliwości treningowe, z których również mogą korzystać użytkownicy SE.

Apple Watch Ultra — czy warto?

Apple Watch Ultra to konkurencja dla zaawansowanych zegarków sportowych i pierwszy takim model Apple. Koperta będzie tutaj znacznie większa – 49 mm. Do tego mamy bardziej kanciasty i płaski kształt, a to zmiana oczekiwana przez wielu. Ponadto dodatkowy przycisk z lewej strony tarczy ma dać ekspresowy dostęp do menu ćwiczeń. Korona zegarka ma być jeszcze lepiej zabezpieczone przed niezaplanowanymi wciśnięciami i użyciami. Użytkownicy otrzymają także możliwość wyświetlania większej ilości danych w jednym momencie.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button