UrodaZdrowie i Uroda

Idealny podkład na lato – jaki powinien być? Podpowiadamy!

Latem kosmetyki muszą wytrzymać upały, a więc także wszechobecny pot. Z tego powodu w trakcie cieplejszych miesięcy korzysta się z zupełnie innych podkładów niż zimą. Czym powinien cechować się idealny podkład na lato?

Lekki podkład na lato

Latem korzysta się ze znacznie lżejszych kosmetyków niż zimą. W trakcie ciepłych miesięcy ceni się bowiem niezbyt mocne krycie i wilgotne wykończenie. W ten sposób można odjąć sobie lat i dopasować do panującego, wakacyjnego klimatu.

Niektóre osoby rezygnują z malowania twarzy w trakcie ciepłych miesięcy, jednak jeśli nie czujesz się pewnie bez wyrównanego kolorytu skóry, nie musisz tego robić. Lekki podkład na lato będzie prezentował się naturalnie, przykrywając niedoskonałości i przebarwienia.

Trwały podkład na lato

Podkład na lato musi być bardzo trwały. Trzeba pamiętać, że kosmetyk ten powinien wytrzymać co najmniej kilka godzin na twarzy, także w trakcie pocenia. Mało trwałe podkłady mogą spływać ze skóry, tworząc nieestetyczne plamy i smugi. Latem, zwłaszcza w trakcie dnia, nie warto nakładać zbyt wielu warstw kosmetyków. Nawet najtrwalsze produkty mogą wówczas zacząć się warzyć i tworzyć nieestetyczny efekt.

Podkład na lato z filtrem UV

Latem spędza się znacznie więcej czasu na świeżym powietrzu, a więc skóra jest narażona na działanie szkodliwego promieniowania UV. Powoduje ono przedwczesne starzenie się cery, a także sprawia, że pojawiają się na niej nieestetyczne przebarwienia. To właśnie dlatego warto zadbać o dodatkową ochronę. Poleca się stosowanie standardowych kremów z SPF, ale oprócz tego można postawić też na podkład na lato z filtrami.

podkład na lato nakładany na skórę

Makijaż na lato dopasowany do potrzeb skóry

Podobnie jak w przypadku standardowych podkładów, należy pamiętać nie tylko o warunkach wynikających z pory roku, lecz także o potrzebach skóry. Producenci oznaczają swoje kosmetyki w taki sposób, żeby można było dopasować odpowiedni produkt bez konieczności analizowania jego składu. Na rynku znaleźć można m.in. lekki podkład na lato do cery mieszanej, tłustej czy suchej. Bez względu na to, jaki produkt wybierzesz, konieczne jest też zastosowanie kremu. Stworzy on warstwę ochronną między skórą a podkładem.

Odpowiednio dopasowany podkład może ograniczyć przetłuszczanie się czy przesuszanie skóry. Niektóre produkty dostępne na rynku zawierają również dodatkowe witaminy czy inne dodatki wpływające pozytywnie na kondycję cery – mówi specjalista ze sklepu aleperfumeria.pl

Kolor podkładu na lato

Trzeba również pamiętać, że latem skóra jest zwykle o kilka odcieni ciemniejsza niż zimą. Warto mieć to na uwadze podczas testowania poszczególnych podkładów. Jeśli planujesz intensywnie opalać się latem, lepiej od razu kupić ciemniejszy produkt. Dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na dwa podkłady z tej samej serii, ale o innych odcieniach. Wówczas można mieszać je w taki sposób, by dopasować do aktualnego koloru skóry.

Latem często nosi się wycięte bluzki, dlatego rozprowadzaj podkład nie tylko na twarzy, lecz także szyi, a nawet dekolcie. Wówczas można zniwelować nieestetyczne przejścia pomiędzy poszczególnymi częściami ciała. Z tego powodu odcień powinien być dobrany niemal idealnie, by nie odróżniać się mocno od skóry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button